Aliana vstupuje do podsvětí (aneb setkání se syndromem vyhoření)
24. 1. 2024

Postupem času to stále tak nějak šlo, tu se přizpůsobila stylu oblékání, podle toho co zrovna říkala móda, tu si začala huntovat tělo velkým množstvím sportu, aby měla „dokonalou“ postavu. Dokonce začala studovat a protože také potřebovala na všechna ta lákadla, co byla tak důležitá mít dostatek financí, musela i pracovat. No a aby toho nebylo málo, a protože dle trendů bylo stále co zlepšovat, tak chodila na praxi.

Z Aliany se postupně stávala žena, měla vlastně vše, o čem se v jejím okolí mluvilo a tak by měla být vlastně šťastná, muže snů, skvělou rodinu, krásné bydlení, krásnou postavu, dostatek peněz, cestovala, studovala vysokou školu, měla přátele, spousta koníčků, atd…..

Jenže její duše byla tak nějak „nakřivo“. Něco v ní začalo po čase obrovsky křičet a ona tomu hlasu nerozuměla. Zpočátku ho ani nechtěla slyšet, jenže ten hlas uvnitř jejího nitra sílil a sílil a vybíral si různé podoby křiku.

Jednoho dne jela tramvají domů a najednou měla pocit, že má místo hlavy papiňák, který aktuálně přetekl. Udělalo se jí zle a musela vystoupit z tramvaje a jít pěšky. Netušila co se děje, ale od té doby to vypuklo. Začala mít strach z lidí, byla v neustálém přetlaku a honilo se jí hlavou myšlenky jedna za druhou, jako vodopád. Nikdo jí nerozuměl a ona se o to víc styděla mluvit o strachu z lidí a míst.

Dál chodila do práce i do školy a dál sportovala, ale začala hubnout, chřadnout a připadala si ztracená. Dokonce jedna její část po čase měla chuť odejít, ale protože milovala život, řekla si, že to zvládne a cestu z tohohle marastu najde.

Její velmi dobrý přítel jí řekl, že se jedná o panické ataky a syndrom vyhoření. To byla první vlašťovka k tomu, že se začala cítit normálněji, a také cítila, že v tom není sama. Rozhodla se chodit na psychoterapii, kde byla možnost si srovnat myšlenky, aby dokázaly plout pomalu jako ovečky na nebi a aby pochopila proč se jí ten zmatek v hlavě vlastně vytvořil. V tu samou dobu si rozpomněla na svůj les, přírodu a přirozené flow. Znovu se spojovala více se zemí a chodila na výlety. Věrnou společnicí a velkou zachránkyní, která už tu není a tímhle jí moc děkuji a zdravím do nebe, byla její fenka Bijoux. Říká se, že každý má svého průvodce, pro Alianu to byla od té doby až do její smrti její fenka Bijoux. I když své fence někdy dávala přílišnou vážnost v tom, aby jí ukázala jakou cestou jít a co je pro ní správné a co ne, Bijoux dokázala vycítit dobré a špatné a v mnoha situacích jí pomohla vyjít ze špatné situace a nebo se do ní vůbec nedostat. Navíc pes je všeobecně úžasná bytost, která pomáhá se uzemnit už jenom tím, že člověk musí dodržovat „psí řád“.

Pevná vůle a víra v lepší časy Alianě pomohla překonat nejhorší a rozhodnout se jak pokračovat dál ve svém životě, aby si začala plnit své touhy a žít vlastní život v souladu se sebou, nikoliv podle nalajnovaných představ společnosti. Trvalo to dva roky, kdy pravidelně docházela na psychoterapii, kterou úspěšně dokončila, starala se o své tělo, a to pohybem (tanec, jóga, masáže, výlety, plavání, kolo…) Měla okolo sebe úžasné přátele, se kterými mohla sdílet (tím všem moc děkuji).

Život ale připravuje velká rozhodnutí a změny často proto, abychom byli spokojení a proto nejtěžší rozhodnutí pro Alianu mělo teprve přijít… a to odjezd do Francie, země, po které toužila. Chtěla poznat kulturu, jazyk a hlavně se inspirovat francouzským šarmem, ale neměla tehdy peníze, byla v dlouhodobém vztahu pořád zamilovaná a stále ještě měla trochu strachy a hlavně na ten nový život měla být úplně naprosto sama. Bála se, ale věděla, že právě překonání strachu a cesta do neznáma jí dokáží přenést na správnou cestu a svůj největší existenční a závislý vztah uzdravit….odjela:)

Ale vše není tak růžové, o tom zase příště:)