O mně

Terra

Motto:

„Rovnováha, balanc, jin jang, kalokaghatia, flow….tam, kde to proudí, je život.“

Jmenuji se Tereza, Terra, Tea. Mé jméno je spojeno se Zemí, létem a ochranou. Jako malá jsem nejvíce obdivovala Indiány, zvířata a Antickou dobu. Líbilo se mi, jak moudří lidé umí žít v souladu s přírodou a jak dokážou vnímat krásu v jednoduchých věcech. Estetika a napojení na přírodu mě zaujalo natolik, že jsem začala cestovat a hledat inspiraci v cizích krajích. Soustředila jsem se zejména na ženskou sílu, krásu a postavení žen ve společnosti a ve vztazích. Vnímala jsem rozdílnosti v sebevědomí žen a vnímání vlastní přirozené krásy a jedinečnosti. Zjistila jsem, že zdravě vypěstované sebe-vědomí je přímou cestou k jasnému sebevyjádření, lepšímu zdraví a šťastnějšímu životu.

Od dětství mi říkali „Mauglí, Mauglienka“ jako z knihy džunglí. Lezla jsem po stromech, byla věčně „špinavá“ od hlíny, často jsem se potulovala sama v lese a víc si rozuměla se zvířaty než s lidmi. Vytvořila jsem si pohádkový svět, kde byli všichni hodní a láskyplní a postupem času jsem to začala vidět i v lidech. Lidí, kteří tu krásu neviděli, mi bylo líto a snažila jsem se jim ukázat jejich nejvyšší potenciál. Ovšem častokrát jsem se spálila, protože o to vlastně neměli zájem a já zůstala najednou unavená, prázdná a smutná, že se mi nepodařilo jim „otevřít oči“.

Později se mi ukázalo, že mnoho lidí touží po změně, ale nemají chuť cokoliv měnit, vyjít ze své pohodlné komfortní zóny, ze svého „bezpečí“ a stačí jim, když si pouze postěžují a na chvilku se potěší s lidmi, kteří pokroky dělají a mají tudíž veselou a láskyplnou energii plnou nadějí a motivace. Tam jsem uviděla, že celý náš svět je o energiích a že nikoho nutit a měnit nemůžeme. Po dlouhé frustraci, po tomto zjištění, kdy jsem nevěděla co dál, jsem přišla na to, že mohu otevírat oči pouze těm, kteří si o to řeknou.

Jelikož vědomá cesta k sobě samému a ke svým kořenům stojí často velké úsilí, člověk prochází zkouškami a často bolestivými, ale každý malý výsledek za to stojí. A najednou se mi vytvořil před očima koncept BALANCE BY TERRA, který je o nalezení svého SEBE-VĚDOMÍ a CELOSTNÍ PÉČE O VNITŘNÍ A VNĚJŠÍ KRÁSY. KRÁSA je pro mě o vyzařování radosti a spokojenosti, není tím míněna pouze estetická krása, ta už je pouze výsledkem krásy vnitřní. Krása je o energii, kterou vyzařuji zevnitř ven a sebelásce, která je podle mě alfou omegou spokojeného života a tvoření. Miluji život, je to můj největší učitel. Příroda a zvířata jsou mí průvodci a pohyb je hybnou silou k mým vášním. Mojí vášní je tanec, zpěv, květiny, zvířata a cestování. Mým darem je vidět v každém člověku jeho potenciál a jeho jedinečnou esenci. Motivovat a „rozhýbat“ v těle to, co již dlouho stagnuje. Napomoci lépe uvidět a vnímat vlastní vnitřní i vnější krásu a tím zlepšit SEBE-VĚDOMÍ. I taková byla moje cesta a nyní si plním vlastní sen rozdávat radost a aha momenty jiným lidem.

Vzdělání a zkušenosti

Moje cesta vzdělání a pracovních zkušeností je mojí největší školou. Jako malá holka jsem cvičila 7 let moderní gymnastiku, 3 roky plavala, tancovala. Od 14 let aktivně jezdila na snowboardu, později dělala i instruktorku, od 15 jsem 4x týdně běhala, cvičila jógu a jezdila na kole. Studovala jsem Husitskou teologickou fakultu UK obor psychosociální studie. V rámci studia jsem pracovala v diagnostickém ústavu pro mladistvé dívky a ve výchovném ústavu pro mládež. Právě v té době jsem taktéž ve volném čase učila snowboarding v Harrachově. Můj výkonnostní způsob života mě dovedl ke zdravotním komplikacím a syndromu vyhoření a já se rozhodla odjet do Francie, tzv. „Vypnout hlavu“ a „navrátit se zpět k rovnováze“.
Ve Francii jsem nejprve studovala francouzštinu na univerzitě v Avignonu. Pracovala jsem v biozemědělství a permakultuře.
Součástí mé cesty bylo putování na posvátná místa a poznávání života Máří Magdaleny. Od té doby jsem se začala zajímat o psychosomatiku a zdravé „ženství“ a v tomto oboru se také vzdělávat.
Své vzdělání jsem si rozšířila o Akreditaci lektorky pánevního dna Loona Dance, Sportovní a rekondiční masérka, kosmetička a terapeutka Metody Brigitty Kettner, certifikát dětské jógy. Mým koníčkem jsou bylinky, pohyb, zpěv, zvířata, estetika a psychosomatika. Neustále se vzdělávám dál v těchto oblastech v rámci různých seminářů, workshopů, kurzů od inspirujích lidí, povětšinou lékařů, terapetů, tanečnic, fyzioterapeutů.

Vzdělávání se je vlastně celoživotní cesta, která nikdy nekončí. Ráda Vám předám své zkušenosti, poradím Vám nebo pomůžu najít správný směr. Koneckonců právě práce s lidmi je tou nejlepší školou a tím nejlepším učitelem.

Adresa

Centrum regenerace
Havlíčkova 131
Beroun 267 06

Tvorba webu bezvaldova.cz