Masáže a bylinná napářka

Balance by Terra

Masáže

Při mých masážích se soustředím zejména na hlubší práci s tělem. Mohou se zde vyplavit emoce, které byly potlačované. Zaměřuji se především na dolní končetiny. Nohy jsou pro mě nejdůležitější bod, který mi dokáže prozradit aktuální stav vašeho těla. Zvláštní péči dávám také různým částem těla, které masíruji a zároveň detoxikuji pomocí minerálních složek tak, aby vaše kůže mohla znovu dýchat. NAŠE KŮŽE JE SAMOSTATNÝ ORGÁN, o který je důležité pečovat stejně jako o jiné orgány v těle.
Pokud vyžaduje vaše tělo regeneraci, vnímám, že je potřeba zaměřit se na masáž celostně – kvalitní bylinkové oleje, aromaterapie a bylinky. Používám přírodní bylinné směsi od MBK, které pomohou vybalancovat to, kde mé ruce už nestačí:). Z jiné stránky jsou také nohy naším napojením se zemí. Aktuální doba je spíše dobou „intelektuální“ a tudíž energie se stahuje z větší části do hlavy, o to více je zapotřebí energii stáhnout směrem dolů a ukotvit se na zemi našima nohama:) Nabízím i možnost postupné péče zvlášť o unavené a přetížené části těla jako ruce, nohy a hlava. Masáže jsou vhodné zejména pro ty, kteří mají méně času a přesto chtějí pro sebe péči a nebo pro ty, kteří by rádi ulevili té části těla, která momentálně nejvíce volá o pozornost. Při těchto masážích používám speciální produkt MBK, který pomáhá detoxikovat a zároveň doplňovat minerály.

Diagnostika pomocí metody Brigitty Kettner a reflexních zón chodidel napomáhá najít aktuální příčinu bolesti nebo ztuhlosti některých částí těla.
Masáž ovšem nenahrazuje lékařskou péči, pouze napomáhá uvolnit a rozproudit zatuhlé části a stagnující tekutinu v nich.
Po masáži doporučuji pít více tekutiny, zejména čisté vody, odpočívat, nepít alkohol, omezit kávu a být v teple. Druhý den po masáži je dobré si neplánovat psychicky nebo fyzicky náročné věci. Vaše tělo může být ještě ve stavu „regenerace“. „Pečujte o sebe, tělo vám to vrátí.“

masáž Beroun

Bylinná napářka pro ženy

Bylinná napářka je starodávná metoda, která se zaměřuje na prohřátí, očistu a uvolnění v oblasti celé pánve. Byliny působí nejen na tělo, ale také jako aromaterapie a tím napomáhají zklidnění toku myšlenek. Kombinace zahřátí a aromaterapie působí blahodárně na zklidnění nervového systému a prokrvení sliznic. Bylinná napářka lze zkombinovat i s krátkou relaxační masáží.

V čem je bylinná napářka úžasná metoda:

 • prohřívá oblast celé pánve a přilehlých orgánů(zejména vhodné pro „studené ledviny“)
 • působí blahodárně jako pravidelná očista po menstruaci
 • vhodná pro ženy při klimakteriu (prokrvuje sliznice)
 • podporuje plodnost ženy
 • potlačuje známky PMS
 • pomáhá čistit ženu po porodu

Kontraindikace:

 • krvácení
 • těhotenství (lze použít až při přípravě na porod, pak má naopak velmi pozitivní vliv na měkké porodní cesty)
 • po ovulaci v případě, že žena si přeje otěhotnět
 • akutní zánět močových cest, bakteriální, kvasinkový
 • po císařském řezu v šestineděl
 • sterilizace formou podvázání vejcovodů tepelnou metodou
 • nexplanon – hormonální antikoncepční implantát
 • horečka
 • výhřez dělohy
 • varixy (po domluvě s lékařem)

Reflexní masáž

Rexlexní masáž je speciální typ masáže, při kterém působím tlakově na určité body na těle. Při reflexní masáži lze tlakem rozpustit blokády, které máme uvízlé v pohybovém systému a orgánech. Celá masáž se provádí na ploskách nohou, dále uvolňujeme lopatky a krční páteř, díky níž mohou polevit i bolesti hlavy. Když se stiskne reflexní bod, rozpustí se nahromaděná tekutina a obnoví se znovu její proud. Pro představivost: „Pokud dlouho někde stojí voda, zahnívá to a je potřeba povolit stavidla pro odtok a přítok, tak je to i s tekutinami v našem těle.“
Součástí reflexní terapie je doporučení bylinek na dlouhodobou podporu orgánu, který není aktuálně v nejlepší kondici. Bylinky, které používám, jsou založeny na metodě, která se stejně jako reflexní masáž řídí principy čínského pentagramu. Dlouhodobě jsem hledala kvalitní bylinky z Evropy, jelikož se navracím ke kořenům evropské kultury. Našla jsem… Methode Briggite Kettner, celostní způsob péče, který má ucelený komplex o vnitřní a vnější zdraví a posléze krásu:).

Klasická masáž vám uvolní zejména svaly, mysl a podpoří proud energie. Reflexní masáž jde do hloubky a očisty těla. Je vhodná pro všechny, kteří mají chuť se o sobě dozvědět víc a vydat se na cestu kvalitnějšího života ve spojení s vlastním tělem.

reflexní terapie Beroun

Adresa

Centrum regenerace
Havlíčkova 131
Beroun 267 06

Tvorba webu bezvaldova.cz